Verzetsmonument
Welkom in Nieuwlande

Nieuwlande is een veenkolonie in het zuiden van Drenthe. Het is ontstaan op de plaats waar vijf gemeenten samenkomen: Oosterhesselen (verreweg het grootste deel), Dalen, Coevorden, Hardenberg en Hoogeveen. Een boek over de geschiedenis van het dorp kreeg daarom de pakkende titel 'Nieuwlande, dorp met vijf burgemeesters' mee. Deze situatie belemmerde in hoge mate de uitbreidingsmogelijkheden en een efficiënt bestuur: voor veel gemeenten was het maar een onbelangrijk randgebied. Bij de gemeentelijke herindeling van Drenthe op 1 januari 1998 heeft men er daarom voor gekozen het dorp bij één gemeente onder te brengen, door de gemeentegrens van Hoogeveen zo'n 1,5 kilometer naar het oosten op te schuiven.

Het kleine deel in de gemeente Hardenberg (provincie Overijssel) was hier echter niet bij betrokken en ook voorbij de nieuwe gemeentegrens bleven toch enkele Nieuwlandse huizen achter in de nieuwe fusiegemeente Coevorden. De grens loopt nu echter niet meer dwars door het dorp heen.

Nieuwlande heeft een Nederlands Hervormde nieuwbouwkerk, een gereformeerde kerk uit 1913 en een kerk van de Vergadering der gelovigen. Overige voorzieningen: sportvelden, een openbare en een protestants-christelijke basisschool, een supermarkt met postagentschap, een eigen speeltuinvereniging en enkele andere bedrijfjes en horecagelegenheden. Het dorpsgebied kenmerkt zich door landbouwgebied (veenontginningen) en enkele natuurgebiedjes, bestaande uit bos en heide of veen.

In the pickture
Overnachtingen
Eetgelegenheden
Uw vermelding gratis op deze pagina

De Stichting Revital kan verenigingen, instanties of organisaties, die voldoen aan de doelstellingen van de Stichting Revital financieel ondersteunen. Meer informatie via de infopagina
Activiteiten
.
Bedrijven
Kunst & Cultuur
.
Winkelen




Verhuur
.
Uitgaan




Voorzieningen
Kunst & Cultuur
Verenigingen
Communicatie
Algemene informatie
Wikipedia
Eigen websites
Revital - Uit in Nederland

naam incl. link
Revital - Uit in Nederland

Linked
In
Stichting Revital
op Twitter te vinden via